Menu główne
Start
Władze Rady
Dzień Islamu
Deklaracja
Dokumenty
Linki
Spotkania
Kontakt
Sprawozdanie

Walne Zgromadzenie 13.03.2008 Drukuj E-mail
W dniu 13.03.2008 odbyło się jubileuszowe Walne Zgromadzenie Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów w 10-lecie Rady.Dokonano na nim wyborów nowych władz Rady.Współprzewodniczącymi zostali:
ze strony katolickiej ks. dr Adam Wąs SVD (członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski), a ze strony muzułmańskiej dr Artur Konopacki.
Do Zarządu Głównego wybrano jako Sekretarza Generalnego dr Agatę S. Nalborczyk, zaś na Skarbnika panią Halimę Szahidewicz (przewodnicząca Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku).

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów prowadzi działalność na rzecz wzajemnego poznania historii, religii i tradycji katolicyzmu i islamu, a także na rzecz dialogu między tymi religiami. Walne Zgromadzenie wyraziło jednocześnie podziękowanie dla ustępujących władz Rady, a w szczególności dla p. Zdzisława Bieleckiego i prof. Selima Chazbijewicza za udział w zapoczątkowaniu działalności Rady oraz za długoletnią działalność na rzecz dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego w Polsce. W imieniu nowego Zarządu Agata S. Nalborczyk - Sekretarz Generalny